Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 maja 2023 r. Prezes Polskiej Akademii Nauk - p. prof. Marek Konarzewski - powołał na czteroletnią kadencję dyrektora Instytutu Nauk Geologicznych PAN pana profesora Stanisława Mazura.
Polska Agencja Kosmiczna podsumowała prawie roczne konsultacje związane z tworzeniem polskiej misji księzycowej. W pracach brał udział m. in. dr. Jakub Ciążela - adiunkt w ING PAN.
Więcej informacji na stronie POLSA: https://polsa.gov.pl/wydarzenia/misja-ksiezycowa-zakonczenie-konsultacji/
Dr Anna Łosiak, naukowczyni z Ośrodka Badawczego ING PAN we Wrocławiu, otrzymała powołanie do Rady Upowszechniania Nauki przy Prezydium PAN na kadencję 2023-2026. Dr Łosiak zajmuje się geologią planetarną, badaniem kraterów impaktowych. Obecnie przebywa w Houston, gdzie w ramach Fulbright Senior Award prowadzi badania w Lunar and Palnetary Institute. Wyniki badań dr Łosiak i jej zespołu zostały niedawno opublikowane w Geology, Earth-Science Reviews, oraz Meteoritics and Planetary Sciences; a następnie omówione przez kilkadziesiąt mediów w co najmniej kilkunastu krajach. Chętnie zajmuje się różnymi formami popularyzacji nauki np. w wywiadach radiowych (Czwórka, Tok FM, Radio dla Ciebie). Za granicą informacja ukazała się na odwiedzanych przez setki tysięcy osób www.forbes.com, www.iflscience.com, www.space.com, www.phys.org, www.sciencedaily.com, a także miała ona okazję opowiedzieć o wynikach w głównej audycji naukowej radiowej części BBC „Inside Science”.
Uprzejmie informujemy, że Komisja Konkursowa powołana przez Radę Kuratorów Wydziału III Nauk Ścisłych i Nauk o Ziemi Polskiej Akademii Nauk ogłosiła nabór kandydatów na stanowisko dyrektora Instytutu Nauk Geologicznych PAN (ING PAN) w Warszawie.
Z ogłoszeniem można zapoznać się na stronach BIP ING PAN i PAN:
https://bip.pan.pl/oferta-pracy/1333/dyrektorka-dyrektor-instytutu-nauk-geologicznych-pan
Informujemy, że firma Petroleum Experts Ltd. przyznała Instytutowi Nauk Geologicznych PAN przedłużenie 10. licencji akademickich na oprogramowanie MOVE v. 2022. 1 w formie darowizny o wartości 1 872 217,38 GBP. Oprogramowanie będzie używane w projektach doktoranckich oraz zadaniach statutowych realizowanych w Instytucie Nauk Geologicznych PAN.
Firma Petex została założona w 1990 r. w Edynburgu (Wielka Brytania) i posiada szerokie doświadczenie w rozwijaniu oprogramowania dedykowanego dla przemysłu naftowego, jak i w dziedzinie inżynierii naftowej. Oprogramowanie MOVE stanowi narzędzie dla integracji i interpretacji danych geologicznych I geofizycznych, konstrukcji przekrojów geologicznych, budowania modeli przestrzennych ośrodka skalnego, restoracji geologicznej, modelowania geomechanicznego, modelowania szczelinowatości, modelowania dynamiki uskoków, analizy naprężeń, i modelowań sedymentologicznych. Więcej informacji o Petex znajduje się na stronie producenta: https://www.petex.com/products/move-suite/