Uprzejmie zapraszamy do zapoznania się z rozmową z prof. Janem Środoniem z Ośrodka Badawczego ING PAN w Krakowie o historii i przyszłości najwyższego pasma górskiego w naszym kraju:
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania wywiadu z dr. hab. Łukaszem Kruszewskim prof. ING PAN na temat zastosowania skał w budownictwie i urbanistyce. Wywiad przeprowadzony był w w ramach podcastu "Plan na weekend" w Radio dla Ciebie, w ramach aktywności Muzeum Ziemi PAN w 5. edycji festiwalu "Warszawa w Budowie" pt. „Gorączka warszawskiej nocy, czyli kamień w architekturze stolicy”:
Z przyjemnością możemy poinformować, że w połowie lipca 2023 r. ukazał się w czasopiśmie Nature artykuł pt. „Plastic debris in lakes and reservoirs” (Odpady z tworzyw sztucznych w jeziorach i zbiornikach wodnych) https://www.nature.com/articles/s41586-023-06168-4, którego współautorką jest dr hab. Edyta Zawisza z Ośrodka Badawczego ING PAN w Warszawie.
W kwietniu 2023 ukazał się artykuł zatytułowany "Integration of direct radiocarbon dating, genetic studies and taxonomy of small mammals to investigate the chronology of past climatic oscillations: The last glacial maximum sequence of Grotta della Ferrovia (Fabriano, Italy)", którego współautorką jest mgr Greta Brancaleoni (Doktorantka ING PAN).
Wydawnictwo umożliwiło 50-dniowy darmowy dostęp do ww publikacji (do 15 czerwca).
In April 2023 Quaternary Science Reviews published an article "Integration of direct radiocarbon dating, genetic studies and taxonomy of small mammals to investigate the chronology of past climatic oscillations: The last glacial maximum sequence of Grotta della Ferrovia (Fabriano, Italy)" co-authored by our doctoral student Greta Brancaleoni.
The Publisher offers 50- day free access to the article (until June 15th). Feel free to read or download the article.
W marcowym oraz kwietniowym wydaniu miesięcznika Dzikie Życie można przeczytać artykuły dr inż. Małgorzaty Lempart-Drozd: "Antropocen- epoka geochronologiczna czy tylko krótkie zdarzenie? Jak geolodzy decydują o losach świata" (marzec) oraz „Szkiełkiem, okiem czy sercem? Naukowcy o mikroplastiku” (kwieceń). Zapraszamy do lektury, czasopismo jest dostępne on-line https://dzikiezycie.pl/.