• Referat dr. Samuela Boone'a w Ośrodku Badawczym ING PAN w Krakowie w ramach Polskiego Towarzystwa Geologicznego.

  Serdecznie zapraszamy na referat dr. Samuela Boome'a, który wyjątkowo odbędzie się w dniu 6 czerwca 2022 roku (poniedziałek) o godzinie 11.00 w auli Ośrodka Badawczego ING PAN w Krakowie (ulica Senacka 1).

  zobacz więcej

 • O epoce antropocenu w ramach wykładów współorganizowanych przez ING PAN

  Serdecznie zapraszamy na wykłady z udziałem zaproszonego gościa: prof. Martina J. Head'a z Brock University w St. Catharines (Kanada) wokół tematyki nowej epoki geologicznej: antropocenu. 

  W ramach proponowanych wydarzeń prof. Head wygłosi wykład o propozycji nowej epoki w tabeli stratygraficznej i tzw. wielkim przyspieszeniu, oraz weźmie udział w debacie geologiczno-humanistycznej na powyższe tematy. Dokładne informacje można znaleźć poniższym plakacie.

  zobacz więcej

 • International Autumn School in Milan (I)- (2 ECTS/CFU)

  Introduction to subfossil invertebrates from lake sediments: a laboratory-based school
  15th-17thNovember 2021
  Dept. Earth and Environmental Sciences, University of Milano Bicocca Piazza della Scienza 1, 20126 Milano

   

  zobacz więcej

 • Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Pawła Ziemiańskiego pt: "The mechanism of methane adsorption on clay minerals"

  Zapraszamy na publiczną obronę rozprawy doktorskiej mgr Pawła Ziemiańskiego pt: "The mechanism of methane adsorption on clay minerals", która odbędzie się dn. 25 października 2021 r. o godz. 12:00 w sposób zdalny za pomocą programu ZOOM.

  Link do spotkania: https://zoom.us/meeting/register/tJElceiprDsiGtwEqpgNWzUILmvP_1OU4YOD

  zobacz więcej

 • Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Niny Kowalik pt:"Rekonstrukcja sezonowej mobilności plejstoceńskich ssaków na przykładzie łosia (Alces alces L.) z Jaskini Borsuka ..."

  Zapraszamy na publiczną obronę rozprawy doktorskiej mgr Niny Kowalik pt:"Rekonstrukcja sezonowej mobilności plejstoceńskich ssaków na przykładzie łosia (Alces alces L.) z Jaskini Borsuka i mamuta włochatego (Mammuthus primigenius Blum.) z graweckiego stanowiska Kraków Spadzista w oparciu o pomiary in situ składu izotopowego Sr w szkliwie zębów", która odbędzie się dn. 14 Października 2021 r. o godz. 12:00 w sposób zdalny za pomocą programu ZOOM.

  Link do spotkania: https://149.156.2.140/fmlurlsvc/?fewReq=:B:JVUzOD85My9/NDsnOS9gbTQ5ODM5OC96YG5naH18e2w0OTo+aDhoMD4wMDhramxsOzA/aj44aDs7OW9rbT1oMD07bDA9Pjw9bC99NDg/OjsxOjs7PjoveGBtNDgxWkpfTTpQOTg+MDkxJDgxWkpfTTpoOTg+MDkxL3tqeX00ZCdkYGJmZWhjanNoYklgZ255aGcnYntoYmZ+J3llL2o0MDwvYW1lNDk=&url=https%3a%2f%2fzoom.us%2fmeeting%2fregister%2ftJYkf-ippjssGdwZus-aESVTuUmXzASwvRG_

  zobacz więcej