• Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Marcina Błaszczyka pt.:"Rekonstrukcja warunków paleoklimatycznych środkowego plejstocenu na podstawie badań nacieków jaskiniowych z wybranych jaskiń w Europie Środkowej"

  Dyrekcja i rada naukowa Instytutu Nauk Geologicznych PAN uprzejmie zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej mgr. Marcina Błaszczyka, która odbędzie się dnia 20 października 2022 r. (wtorek) o godz. 12:00.

  Aktywny link do spotkania: TUTAJ

  read more

 • Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Piotra Króla pt.:"Ewolucja skorupy kontynentalnej w archaicznym Kompleksie Napier, Antarktyda Wschodznia"

  Dyrekcja i rada naukowa Instytutu Nauk Geologicznych PAN uprzejmie zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej mgr. Piotra Króla, która odbędzie się dnia 18 października 2022 r. (wtorek) o godz. 9:00.

   

  Aktywny link do spotkania: TUTAJ

  read more

 • Recruitment to the GeoPlanet Doctoral School 2022/2023

  read more

 • [Translate to english:]

  Statements and helpful links after Russian aggression against Ukraine

   

   

  Oświadczenie:

  W związku z agresją zbrojną Rosji na Ukrainę i brutalnym złamaniem umów międzynarodowych oraz standardów obowiązujących w cywilizowanym świecie, polskie środowisko akademickie stanowczo potępia napaść na naszego sąsiada i używanie wobec niego przemocy.


  Wyrażamy pełną solidarność z całym narodem ukraińskim i poparcie dla Ukrainy jako suwerennego państwa, oraz deklarujemy wszelką możliwą pomoc w tych ciężkich chwilach. Jednocześnie apelujemy do władz Ministerstwa Edukacji i Nauki o uruchomienie we współpracy z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej specjalnych środków, w tym prawnych, na wsparcie dla ukraińskich naukowców, doktorantów i studentów, którzy wyrażą chęć kontynuowania swojej działalności w polskich uczelniach.


  Polskie środowisko akademickie będzie jeszcze bardziej intensyfikować i rozwijać współpracę we wszelkich postaciach z naszymi ukraińskimi partnerami akademickimi.

  Na zdjęciu: prof. Jan Środoń podczas manifestacji 24.02.2022 r. w Krakowie:

   

   

  read more

 • [Translate to english:]

  Geoplanet Doctoral School Inauguration 2020/21

  read more