Uprzejmie informujemy, że Komisja Konkursowa powołana przez Radę Kuratorów Wydziału III Nauk Ścisłych i Nauk o Ziemi Polskiej Akademii Nauk ogłosiła nabór kandydatów na stanowisko dyrektora Instytutu Nauk Geologicznych PAN (ING PAN) w Warszawie.
Z ogłoszeniem można zapoznać się na stronach BIP ING PAN i PAN:
https://bip.pan.pl/oferta-pracy/1333/dyrektorka-dyrektor-instytutu-nauk-geologicznych-pan
Informujemy, że firma Petroleum Experts Ltd. przyznała Instytutowi Nauk Geologicznych PAN przedłużenie 10. licencji akademickich na oprogramowanie MOVE v. 2022. 1 w formie darowizny o wartości 1 872 217,38 GBP. Oprogramowanie będzie używane w projektach doktoranckich oraz zadaniach statutowych realizowanych w Instytucie Nauk Geologicznych PAN.
Firma Petex została założona w 1990 r. w Edynburgu (Wielka Brytania) i posiada szerokie doświadczenie w rozwijaniu oprogramowania dedykowanego dla przemysłu naftowego, jak i w dziedzinie inżynierii naftowej. Oprogramowanie MOVE stanowi narzędzie dla integracji i interpretacji danych geologicznych I geofizycznych, konstrukcji przekrojów geologicznych, budowania modeli przestrzennych ośrodka skalnego, restoracji geologicznej, modelowania geomechanicznego, modelowania szczelinowatości, modelowania dynamiki uskoków, analizy naprężeń, i modelowań sedymentologicznych. Więcej informacji o Petex znajduje się na stronie producenta: https://www.petex.com/products/move-suite/
Z dumą informujemy, że naukowiec ING PAN - pan dr Jakub Ciążela - otrzymał nominację do tytułu "Osobowość roku 2022" w kategorii "Nauka" od kapituły redakcji "Polski Metropolii Warszawskiej”. Serdecznie gratulujemy!
Link do głosowań:
Violka Radmacher, Mateusz Mikołajczak i Gosia Lempart-Drozd w roku 2022 wzięli udział w badaniach osadów góry Monte San Nicola w południowej Sycylii. Wraz z zespołem kierowanym przez Prof. Martina J. Head’a z Brock University będą analizaować zmiany paleośrodowiskowe które nastąpiły pod koniec neogenu, około 2.6 milionów lat temu. Badania odbywają się przy współpracy z Międzynarodową Unią Badań Czwartorzędu (International Union for Quaternary Research), a informacja o projekcie została właśnie opublikowana przez biuletyn Quaternary Perspectives.