• Konkurs na stanowisko dyrektora ING PAN

  Uprzejmie informujemy, że Komisja Konkursowa powołana przez Radę Kuratorów Wydziału III Nauk Ścisłych i Nauk o Ziemi Polskiej Akademii Nauk ogłosiła nabór kandydatów na stanowisko dyrektora Instytutu Nauk Geologicznych PAN (ING PAN) w Warszawie.

  Z ogłoszeniem można zapoznać się na stronach BIP ING PAN i PAN:

  https://www.bip.ing.pan.pl/ing/oferty-pracy/14139,Konkurs-na-stanowisko-dyrektora-Instytutu-Nauk-Geologicznych-PAN.html

  https://bip.pan.pl/oferta-pracy/1333/dyrektorka-dyrektor-instytutu-nauk-geologicznych-pan

   

  zobacz więcej

 • ING PAN otrzymał przedłużenie 10. rocznych licencji akademickich na oprogramowanie MOVE firmy Petroleum Experts Ltd.

  Informujemy, że firma Petroleum Experts Ltd. przyznała Instytutowi Nauk Geologicznych PAN przedłużenie 10. licencji akademickich na oprogramowanie MOVE v. 2022. 1 w formie darowizny o wartości 1 872 217,38 GBP. Oprogramowanie będzie używane w projektach doktoranckich oraz zadaniach statutowych realizowanych w Instytucie Nauk Geologicznych PAN.

  Firma Petex została założona w 1990 r. w Edynburgu (Wielka Brytania) i posiada szerokie doświadczenie w rozwijaniu oprogramowania dedykowanego dla przemysłu naftowego, jak i w dziedzinie inżynierii naftowej. Oprogramowanie MOVE stanowi narzędzie dla integracji i interpretacji danych geologicznych I geofizycznych, konstrukcji przekrojów geologicznych, budowania modeli przestrzennych ośrodka skalnego, restoracji geologicznej, modelowania geomechanicznego, modelowania szczelinowatości, modelowania dynamiki uskoków, analizy naprężeń, i modelowań sedymentologicznych. Więcej informacji o Petex znajduje się na stronie producenta: https://www.petex.com/products/move-suite/

  zobacz więcej

 • Nominacja dla dr. Jakuba Ciążeli do tytułu "Osobowość roku 2022" w Metropolii Warszawskiej

  Z dumą informujemy, że naukowiec ING PAN - pan dr Jakub Ciążela - otrzymał nominację do tytułu "Osobowość roku 2022" w kategorii "Nauka" od kapituły redakcji "Polski Metropolii Warszawskiej”. Serdecznie gratulujemy!

  Link do głosowań:

  https://polskanews.pl/osobowosc-roku-2022-zaglosuj-na-osoby-ktore-zasluzyly-sie-dla-regionu-i-lokalnej-spolecznosci-lub-zglos-propozycje-nominacji-do/ar/c1-17171915

  zobacz więcej

 • Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej GeoPlanet 2022/2023

  zobacz więcej

 • Naukowcy z ING PAN OBK częścią międzynarodowego programu badań nad granicą neogen/czwartorzęd

  Violka Radmacher, Mateusz Mikołajczak i Gosia Lempart-Drozd w roku 2022 wzięli udział w badaniach osadów góry Monte San Nicola w południowej Sycylii. Wraz z zespołem kierowanym przez Prof. Martina J. Head’a z Brock University będą analizaować zmiany paleośrodowiskowe które nastąpiły pod koniec neogenu, około 2.6 milionów lat temu. Badania odbywają się przy współpracy z Międzynarodową Unią Badań Czwartorzędu (International Union for Quaternary Research), a informacja o projekcie została właśnie opublikowana przez biuletyn Quaternary Perspectives.   

  zobacz więcej