INSTYTUT NAUK GEOLOGICZNYCH PAN NA 24. PIKNIKU NAUKOWYM W WARSZAWIE


W dniach 8-15 maja odbyła się 24. edycja największej imprezy popularyzującej naukę w Polsce – Pikniku Naukowego organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik i Polskie Radio. Hasłem przewodnim wydarzenia było „Klimat i My”.

Jak co roku na miłośników nauki czekały pokazy, prelekcje, konkursy i duża porcja wiedzy! Ze względu na sytuację pandemii większość atrakcji była dostępna online, choć w dniach 8-9 maja organizatorzy przygotowali część wydarzeń na żywo.

W programie nie zabrakło również Instytutu Nauk Geologicznych PAN, który co roku bierze udział w Pikniku Naukowym. Tym razem Instytut wystawił się w jednym „wirtualnym namiocie” – w namiocie GEOPLANET w strefie KULTOWYCH EKSPERYMENTÓW.  

W ramach Weekendu live przewidziano pokaz filmów przygotowanych przez poszczególnych wystawców. Filmy Instytutu były wyświetlane w bloku Program - wirtualne namioty  od 10 maja, kiedy można było odwiedzać wirtualne namioty wystawców.

W namiocie GEOPLANET (Strefa Kultowych Eksperymentów) można było obejrzeć m.in. film pt. „Prezentacja pracowni dyfrakcji rentgenowskiej oraz środowiskowego laboratorium gazów szlachetnych Instytutu Nauk Geologicznych PAN” – przygotowany przez Zuzannę Ciesielską oraz Barbarę Barylską https://www.youtube.com/watch?v=cRzzhrEz5nE  oraz film "Na tropie lodowców” https://www.youtube.com/watch?v=36eGuXsYABg - przygotowany przez Michała Banasia i Agatę Jarzynkę. W tej strefie mogli znaleźć Państwo także 8 innych filmów przygotowanych przez pozostałe instytuty GEOPLANET. Szczegółowy program 24. edycji Pikniku Naukowego „Klimat i My” znajdował się na stronie: https://pikniknaukowy.pl/program.