Referat w Ośrodku ING PAN w Warszawie przedstawi mgr Mirza Hanif Al Falah Falah z Universitas Diponegoro w dn. 24.10.2024 r. o 10:00


Serdecznie zapraszamy na seminarium pt.„Mangrove ecosystems in Indonesia and their multi-method study using palaeolimnological, geochemical and mineralogical proxies”, które wygłosi mgr Mirza Hanif Al Falah z Universitas Diponegoro (Semarang, Jawa Tengah). Seminarium odbędzie się w Ośrodku Badawczym ING PAN w Warszawie 24 października 2024 r. (czwartek) o godz. 10:00 (sala na VI piętrze).

Przy tej okazji witamy na wizycie naukowej w ING PAN doktoranta z Universitas Diponegoro (UNDIP, Semarang, Jawa Tengah): Mirzę Hanif Al Falah, z grupy badawczej CPalim (Cluster of Paleolimnology) kierowanej przez prof. Tri Retnaningsih Soeprobowati.

Mirza zajmuje się badaniami bioekologicznymi ekosystemu namorzynowego. Bada kilka stanowisk indonezyjskich (Sumatra, Jawa, Bali) i realizuje projekt "Neo and Paleoecology of Mangrove Ecosystems In Pariaman, Java, and Bali as A Basis for Sustainable Mangrove Ecosystem Management", w ramach programu Sandwich-like i memorandum (MoU) między UNDIP i ING PAN oraz UW (Wydział Geologii). W ramach wizyty naukowej w Polsce doktorant będzie wdrażać się w tajniki geochemii (m.in. mikroskopia skaningowa oraz Fluorescencyjna Spektroskopia Rentgenowska) i mineralogii (jakościowa i ilościowa analiza fazowa w oparciu o Proszkową Dyfrakcję Rentgenowską, metodę Rietvelda i oprogramowanie TOPAS), celem ubogacenia ogólnie pojętych badań (paleo)limnologicznych o proxy geochemiczno-mineralogiczne. Jego badania w Polsce są nadzorowane przez dr Martę Wojewódkę-Przybył, prof. ING PAN dra hab. Łukasza Kruszewskiego (ING PAN, O.B. w Warszawie) oraz dra hab. Pawła Rydelka (Katedra Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych, WGUW).