• Śp. prof. dr hab. Maria Borkowska-Łydka

  Z żalem informujemy o odejściu w dn. 26 maja 2019 r. śp. prof. dr hab. Marii Borkowskiej-Łydki, wybitnej uczonej i wieloletniej dyrektor ING PAN.

  zobacz więcej

 • Śp. prof. dr hab. Jan Dowgiałło

  W dniu 15 maja 2019 r. w wieku 87 lat zmarł Ś†P prof. dr hab. Jan Dowgiałło.

  Hydrogeolog, przewodniczący i członek Rady Naukowej Instytutu Nauk Geologicznych PAN

  zobacz więcej

 • Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 19 kwietnia 2019 r., po długiej i ciężkiej chorobie, w wieku 81 lat zmarła nasza koleżanka Ś†P dr Bożena Łącka

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 19 kwietnia 2019 r., po długiej i ciężkiej chorobie, w wieku  81 lat zmarła nasza koleżanka

  Ś†P
  dr Bożena Łącka

  Przez całe aktywne życie pracowała w Instytucie Nauk Geologicznych PAN.  Była specjalistką w  zakresie mineralogii, swoją szeroką wiedzą dzieliła się z wszystkimi potrzebującymi, szczególnie życzliwie opiekowała się młodymi naukowcami. Brała udział w pracach wielu zespołów badawczych wnosząc twórczy wkład w realizację projektów naukowych.
  Żegnamy zawsze uczynną,  życzliwą, cierpliwą koleżankę i współpracowniczkę.
  Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w Starym Kościele przy Cmentarzu Bródnowskim dnia 29 kwietnia 2019 r. o godzinie 12.00. w Warszawie.

   

  Dyrekcja i pracownicy Instytutu Nauk Geologicznych PAN 

  zobacz więcej

 • Śp. prof. dr inż. Krzysztof Ludwik Birkenmajer

  23 lutego 2019 r. po krótkiej chorobie zmarł w wieku 90 lat śp. prof. dr inż. Krzysztof Ludwik Birkenmajer

  zobacz więcej

 • Inauguracja roku akademickiego 2018/19

  Prezydium Centrum Geoplanet zaprasza na inaugurację roku akademickiego 2018/19. Uroczystość odbędzie się 1 października br. o godzinie 12:00 w Centrum Astronomicznym im. M. Kopernika PAN w Warszawie (ul. Bartycka 18).

  Wykład inauguracyjny Global warming - physycist's perspective wygłosi prof. dr hab. Szymon Malinowski (Dyrektor Instytutu Geofizyki Uniwersytetu Warszawskiego, Przewodniczący Komitetu Geofizyki PAN, Fizyk atmosfery, Specjalista z zakresu fizyki chmur i opadów oraz modelowania numerycznego procesów atmosferycznych).

  Podczas uroczystości zostanie przedstawiona idea Szkoły Doktorskiej Centrum Geoplanet. Tematem przewodnim Szkoły będą zmiany klimatyczne, temat łączący obszary badawcze instytutów zrzeszonych w Geoplanet. 

  Program »

  zobacz więcej