Wystawy - Oferta
 
WYSTAWA CZASOWA

Wystawa "Fossil Art" została zorganizowana w ramach imprezy naukowej "II Międzynarodowy Kongres Ichnologiczny - Ichnia 2008, Kraków 1-5 września 2008" i będzie dostępna dla zwiedzających Muzeum Geologiczne od  5-28 września.
Jej autorem jest profesor Adolf Seilacher światowej sławy paleontolog, wieloletni wykładowca w Instytucie Geologii Uniwersytetu w Tybindze. W 1992 r. został laureatem prestiżowej Nagrody Crafoorda (odpowiednika Nobla w dziedzinie nauk o Ziemi) za odkrycie, że tzw. fauna z Ediacara, datowana na prekambr nie ma nic wspólnego ze współczesną fauną i florą. Organizmy te wymarły bezpotomnie a o ich pobycie na Ziemi świadczą zachowane w piaskowcach ślady ich działalności (trace fossils). Późniejsze zwierzęta również pozostawiały ślady swojej działalności życiowej (żerowania, przemieszczania się itp.). Są one znajdowane na całym świecie, w skałach różnego wieku. Stały się przedmiotem badań naukowych - ich badaniem zajmuje się ichnologia.
Na wystawie znajdziemy unikatową kolekcję zarówno tych śladów, jak i innych ciekawych form pochodzenia nieorganicznego, zebranych w formie odlewów lateksowych. Możemy podziwiać ich piękno i traktować jak dzieła sztuki wytworzone przez naturę.