Strona domowa


START PROGRAM GALERIA ORGANIZATORZY LINKI
Noc Naukowców w ING PAN w Krakowie

« 2011
« 2012 « 2013 « 2014 25.09.2015 2016 » 2017 » 2018 »

W geologicznej kapsule czasu

Zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców
w Instytucie Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk
w Krakowie przy ul. Senackiej 1 i 3


  W piątkowy wieczór - 25 września 2015 r. - w Ośrodku Badawczym ING PAN w Krakowie, jak co roku, otworzymy wszystkie bramy do świata nauk geologicznych. Wspólnie poznamy i spróbujemy otworzyć "kapsuły czasu" z zapisem najdłuższych eksperymentów naturalnych, sięgających wielu milionów, a nawet miliardów lat. Przedstawimy metody rekonstrukcji zdarzeń na przykładach metod badawczych wykorzystywanych w Instytucie Nauk Geologicznych PAN. Otworzymy dla Państwa nasze najnowocześniejsze laboratoria i pokażemy ich potencjał badawczy. Spróbujemy oswoić uczestników z czasem geologicznym i sposobami jego rekonstrukcji.
Małopolska Noc Naukowców będzie świetną okazją do poznania ludzi z pasją odkrywania tajemnic Ziemi, przeglądu ich dziedzin i metod badawczych.

W tym roku udziału w pokazach, warsztatach oraz zwiedzaniu laboratoriów w Instytucie Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk odbywa się bez rezerwacji miejsc. Prosimy jednak o zapoznanie się z programem i godzinami rozpoczęcia poszczególnych atrakcji.

Koordynatorzy naukowi MNN 2015 w ING PAN
Agnieszka Pisarzowska
ndpisarz@cyf-kr.edu.pl

Jarosław Tyszka
ndtyszka@cyf-kr.edu.pl
Ośrodek Badawczy ING PAN w KrakowieKoordynatorem projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
- Departament Rozwoju Gospodarczego
Projekt "Małopolska Noc Naukowców 2015" współfinansowany jest ze środków
Programu Ramowego Unii Europejskiej Horizon 2020 w ramach Akcji Marie Skłodowska-CurieEU Programme Horizon 2020 - Marie Skłodowska-Curie Actions


© 2003-2017 Instytut Nauk Geologicznych PAN